Банки очікують від ЕКА продуктів страхування від воєнних ризиків

Українські банки одностайно підтримують і з нетерпінням очікують появи на ринку продуктів Експортно-кредитного агентства зі страхування від воєнних ризиків і підтверджують наявність попиту на такий продукт. Це один з підсумків панельної дискусії “Як фінансувати експорт”, яку модерував голова правління ЕКА Руслан Гашев під час Саміту експортерів, організованого Forbes Ukraine.

У розмові брали участь директорка із залучення та розвитку відносин з клієнтами середнього бізнесу Райффайзен Банку Олександра Прохорчук, директор департаменту структурованого торговельного фінансування Укргазбанку Геннадій Хелемський, член правління банку «Південний» Олександр Матюшенко та член правління Укрексімбанку Олександр Щур.

Фінансисти також підтвердили зацікавлення банків у фінансуванні українських експортерів, якщо ті мають зрозумілі контракт, ланцюг експорту та грошовий потік, причому місце дислокації – далеко не перший фактор, який береться до уваги. Передусім важливий фінансовий стан компанії та прозорість її звітності. “Решту проблем можна вирішити”, – зазначив Геннадій Хелемський і нагадав, що страховка ЕКА є прийнятним забезпеченням.