Бернський Союз одноголосно підтримав вступ ЕКА

Члени Бернського Союзу (Berne Union) одноголосно підтримали вступ Експортно-кредитного агентства України до організації як члена-спостерігача (observer member).

Відповідне рішення було прийнято на весняних зборах Бернського Союзу в Стамбулі.

ЕКА долучилось до організації у 2020 році я гостя (guest status).

У 2021 році було прийнято рішення подати заявку на вступ до Бернського Союзу.

“Ми щиро вдячні Бернському Союзу за підтримку нашого ЕКА, а також за солідарність проявлену до України. Ми цінуємо рішення Союзу призупинити членство експортно кредитних агентств росії (Ексар) та білорусії (Ексімгарант) на наш запит та підтримку зниження рейтингу росії та білорусі до категорії з найвищим ризиком торгівлі”, – звернувся до членів Бернського Союзу у своєму онлайн-виступі в.о. Голови правління Експортно-кредитного агентства Руслан ГАШЕВ.

Руслан Гашев представив на засіданні плани розвитку ЕКА на найближчий період.

Статус члена-спостерігача суттєво розширює можливості ЕКА підтримці українського експорту, зокрема  в частині оцінки ризиків експортних операцій, оскільки Товариство отримує доступ до спеціалізованих звітностей Бернського Союзу та членів Бернського Союзу щодо ризиків торгових операцій по кожній країні загалом та з окремими контрагентами в цих країнах, зокрема.

ДОВІДКОВО

Бернський Союз є міжнародною неурядовою організацією страховиків кредитів та інвестицій. Заснований у 1937 році. Місія організації – сприяння розвитку транскордонної торгівлі шляхом встановлення та підтримки принципів добросовісного експортного кредитування, страхування експортних кредитів та убезпечення іноземних інвестицій.  Сьогодні в організації 85 члена. Це – як державні експортно-кредитні агентства, так і приватні, а також міждержавні багатосторонні агентства з усього світу. Учасники спільно забезпечують захист від ризиків неплатежів, приблизно 13% річного обсягу операцій світової торгівлі. Крім ЕКА від України до Бернського Союзу входить Укрексімбанк.