Чернівецька ОВА та Експортно-кредитне агентство розширили Меморандум про співпрацю

Чернівецька обласна військова адміністрація та Експортно-кредитне агентство внесли зміни в Меморандум про співпрацю, підписаний 6 липня 2023 року під час міжнародного Румунсько-українсько-молдовського бізнес-форуму.

Вони передбачають, що обласна адміністрація компенсуватиме підприємцям-експортерам області частину платежу за страхові послуги Експортно-кредитного агентства або частину банківської комісії при отриманні ними інвестиційного кредиту для створення об’єктів та інфраструктури, необхідних для розвитку переробної промисловості та експорту товарів (робіт, послуг) українського походження.

Головна мета – підтримка експортного потенціалу області та залучення нових інвесторів через впровадження механізмів фінансової підтримки суб’єктів   мікро-, малого та середнього підприємництва, які здійснюють експортні операції.

«З січня 2024 року Експортно-кредитне має можливість страхувати та перестраховувати від воєнних ризиків прямі інвестиції українських та іноземних компаній в Україну та інвестиційні кредити на створення підприємств та інфраструктури, необхідної для розвитку переробної промисловості та експорту українських товарів, робіт та послуг, – зазначив член правління ЕКА Денис Гарасюта. – Допомога Чернівецької ОВА у зниженні вартості наших послуг для інвесторів допоможе підвищити інвестиційну привабливість області та пожвавити експортну активність її резидентів”.

У Чернівецькій області експортно-імпортні операції з партнерами зі 124 країн світу здійснюють 995 суб’єктів підприємництва, в тому числі 496 юридичних осіб. Основні країни партнери: Румунія, Нідерланди, Польща, Німеччина. Переважно підприємства області експортують деревину, меблі, продукти рослинного та тваринного походження, полімерні матеріали, пластмаси та харчові продукти.

«Чернівецька область є прикордонною і ми намагаємося використовувати цей аспект для розвитку нашої економіки. Маємо можливості збільшення експорту продукції, розширення логістичних шляхів та залучення інвестицій в область, зокрема, у переробну галузь. Підтримуємо наших виробників та створюємо умови для розвитку перспективних напрямів», – підкреслив начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.