Держава докапіталізує Експортно-кредитне агентство на 1,8 мільярда гривень 

Держава збільшить статутний капітал Експортно-кредитного агентства на 1,8 мільярда гривень. Відповідну постанову учора – 29 березня 2021 року – було прийнято на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України.

Докапіталізація відбудеться шляхом емісії облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) зі строком обігу до 15 років та відсотковою ставкою доходу до 9,3  відсотка річних в обмін на акції додаткової емісії Експортно-кредитне агентство (ЕКА).

«Держава зробила ще один крок до формування системи стимулювання експорту товарів та послуг українських компаній.  Ядром цієї системи є Експортно-кредитне агентство. Зараз від розміру статутного капіталу ЕКА залежить обсяг страхового покриття, на яке можуть розраховувати українські експортери. Тому так важливо для нас було рішення Кабміну про докапіталізацію. Останнім кроком до забезпечення спроможності ЕКА задовольнити попит експортерів стане прийняття Законопроєкту №3793  та низки інших змін, які наразі готуються.», – прокоментував рішення КМУ голова правління Експортно-кредитного агентства Руслан ГАШЕВ.