ЕКА анонсувало продукт зі страхування інвестицій на форумі Trade Talks

Член правління Експортно-кредитного агентства Денис Гарасюта виступив на сесії “Нові можливості для експортерів попри війну“ спеціалізованого форуму Trade Talks, який організували платформа Nazovni та Укрексімбанк.

Разом з Державним секретарем Міністерства закордонних справ України Олександром Баньковим, членом правління Укрексімбанку Олександром Щуром та керівницею департаменту розвитку холдингу “Автек” Оленою Ашевською вони обговорювали можливості, які дає експортерам держава для сприяння їхньому виходу за кордон і розширенню ринків збуту: торгове фінансування, консультації та страхування експортних контрактів, а в перспективі – інвестицій в експортну інфраструктуру.

“ЕКА допомагає експортерам виконати контракти: отримати для цього фінансування і зменшити ризики. Для цього у нас є продукти страхування договорів ЗЕД, портфельне страхування для банків, які кредитують експортерів, та достатня гнучкість для індивідуальних рішень. Зокрема, наша страховка дозволяє експортеру отримати банківську гарантію, яку в умовах війни часто вимагають іноземні партнери”, – зазначив Денис Гарасюта.

Він також повідомив, що ЕКА уже веде роботу з підготовки нового страхового продукту на виконання закону 3497 і активно співпрацює з банками для того, щоби він максимально відповідав потребам ринку.

“Уже є один банк, який готовий підписувати з нами договір, давати експортеру інвестиційний кредит і страхувати його в ЕКА”, – сказав він.