ЕКА отримало статус повного члена Бернського Союзу

24 квітня на зборах Бернського Союзу (Berne Union) в Осло всі члени організації одноголосно підтримали надання Експортно-кредитному агентству (ЕКА) повноправного членства.

До цього ЕКА було членом-спостерігачем (observer member) у Berne Union, що дозволяло агентству отримувати доступ до спеціалізованих звітностей Бернського Союзу та членів організації щодо ризиків торгових операцій по кожній країні загалом та з окремими контрагентами в цих країнах зокрема, підвищуючи тим самим ефективність роботи ЕКА в оцінці ризиків.

“У 2023 році завдяки підтримці ЕКА українські експортери отримали близько 1 мільярда гривень банківського фінансування, що сприяло реалізації експортних угод на суму 7,8 мільярда гривень. Також нам вдалося допомогти нашим клієнтам зберегти та створити понад чотири тисячі робочих місць. Ці досягнення в таких надскладних умовах для України та українського бізнесу значною мірою є результатом активної та безумовної підтримки ЕКА з боку членів Бернського Союзу, які надавали нам поради, проводили навчання та ділилися досвідом. Хочу окремо відзначити нашу співпрацю з такими експортно-кредитними агентствами як KUKE, NEXI, SACE та Euler Hermes, від яких ми отримали допомогу у пошуку нових рішень. Це особливо було важливо зараз, коли ЕКА розробляє складний і унікальний продукт для страхування інвестиційних кредитів та інвестицій від військових ризиків. Разом з тим наше членство в Бернському Союзі та спілкування, яке йому передувало, дозволяє спільноті отримувати надійну і коректну інформацію про реальну ситуацію в Україні, стан економіки, державну політику та ризики ведення бізнесу. Я переконаний, чим більше представників України, які зараз продовжують працювати в державі, буде в усіх бізнес-спільнотах світу, тим якіснішою і продуктивнішою для всіх її членів буде така співпраця. Тому це – велика честь та відповідальність для нас стати повноправним членом Бернського Союзу”, – прокоментував голова правління ЕКА Руслан Гашев.

Він також відзначив внесок представника акціонера ЕКА – Міністерства економіки України: “Те, що ЕКА за два роки з моменту рестарту у цих складних умовах зуміло пройти шлях до повного члена найпотужнішого у світі об’єднання страховиків кредитів та інвестицій, було б неможливим без підтримки нашого акціонера. Враховуючи активну підтримку Міністерства економіки в нашому розвитку, вважаю рішення Бернського Союзу нашою спільною заслугою”.

Довідково:

Бернський Союз є міжнародною неурядовою організацією страховиків кредитів та інвестицій, заснованою в 1937 році. Місія організації – сприяння розвитку транскордонної торгівлі шляхом встановлення та підтримки принципів добросовісного експортного кредитування, страхування експортних кредитів та убезпечення іноземних інвестицій. Сьогодні в організації 85 членів: державні експортно-кредитні агентства, приватні та міждержавні багатосторонні агентства з усього світу. Учасники спільно забезпечують захист від ризиків неплатежів, охоплюючи приблизно 13% річного обсягу світової торгівлі. Крім ЕКА, від України до Бернського Союзу входить Укрексімбанк.

ЕКА отримало статус повного члена Бернського Союзу ЕКА отримало статус повного члена Бернського Союзу ЕКА отримало статус повного члена Бернського Союзу