ЕКА підписало меморандум про співробітництво з програмою EU4Business

 Експортно-кредитне агентство України (ЕКА) уклало меморандум про співпрацю з програмою міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», спрямованою на підтримку розвитку малого та середнього бізнесу в Україні, яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Цей документ закріплює намір обох сторін об’єднати зусилля для підвищення інституційної спроможності ЕКА та розширення можливостей для українських експортерів.

Програма EU4Business надає технічну та фінансову допомогу для сприяння економічному зростанню, створення робочих місць і розвитку підприємництва. Партнерство з ЕКА дозволить українським експортерам краще розуміти можливості страхування фінансових ризиків, які пропонує агентство.

“Меморандум з програмою , адже це сприятиме зміцненню нашої інституційної спроможності та підвищенню ефективності нашої роботи. Завдяки підтримці наших партнерів, ми зможемо збільшити наше охоплення українських експортерів щодо страхування фінансових ризиків експорту. Це особливо важливо в нинішніх умовах економічної невизначеності, коли захист фінансових інтересів бізнесу є ключовим фактором для їх стабільності та зростання”, – зазначив голова правління ЕКА Руслан Гашев.

Він також додав: “Формування культури страхування фінансових ризиків експорту та торгового фінансування в Україні лише розпочинається. Ми вдячні GIZ за допомогу у цьому процесі.”

Меморандум передбачає реалізацію кроків з впровадження Стратегії ЕКА щодо внутрішньої розбудови, а також проведення спільних заходів, тренінгів та інформаційних кампаній, що дозволить покращити обізнаність українських експортерів про переваги та інструменти страхування та підвищити довіру до ЕКА як надійного партнера.

Співпраця між ЕКА та EU4Business стане потужним інструментом для стимулювання експортного потенціалу України, надаючи бізнесу необхідну підтримку для виходу на нові ринки та мінімізації ризиків у зовнішньоекономічній діяльності.

Армін Хофманн, директор програми EU4Business зазначив: «Ми в GIZ Ukraine, і програма EU4Business зокрема, завжди зацікавлені у взаємовигідній співпраці з нашими партнерами, спрямованій на підтримку малого та середнього бізнесу в Україні в ці важкі воєнні часи. Я впевнений, що цей Меморандум про взаєморозуміння з EКA стане ще одним доказом успішності цього підходу та зрештою зробить свій внесок у підвищення стійкості української економіки».

Захід відбувся у межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за спільного фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua