ЕКА підписало Меморандум про взаєморозуміння  зі словенським SID Bank

Документ передбачає визначення керівних принципів розвитку співробітництва та відносин між установами, а також встановлення механізму співпраці щодо підтримки та сприяння торгівлі та іноземним інвестиціям між Україною та Словенією.

SID Banka (Slovenska izvozna in razvojna banka) – банк промоційного розвитку та експорту, який на 100% належить Республіці Словенія і фактично виконує, в тому числі функції експортно-кредитного агентства. Був заснований в 1992 році як Slovene Export Corporation (Slovenska izvozna družba, d.d., Ljubljana) з метою страхування і фінансування експорту словенських компаній.

«Підписана угода дозволить співпрацювати експортерам з обох країн, включаючи спільні проекти на третіх ринках. У цій співпраці ми бачимо великий потенціал, але передусім це нам дає можливість продовжити вивчення досвіду функціонування успішного та ефективного ЕКА, яким є наш словенський партнер», – прокоментувала член правління ЕКА Оксана Очеретяна.

«SID Bank має честь підписати Меморандум про взаєморозуміння (MoU) з Експортно-кредитним агентством, Україна, який має на меті розширення торгівлі та підтримку бізнесу шляхом реалізації проектів, що становлять взаємний інтерес. Усі заходи в рамках Меморандуму сприятимуть посиленню економічної співпраці між Словенією та Україною. Ця угода є першим кроком до плідної співпраці між нашими установами в майбутньому», – говорить директор із страхування кредитів та інвестицій SID Bank має Леон Лебар.

Зараз SID Bank проходить необхідні процедури для відкриття страхових лімітів на Україну.

Загальний товарообіг України зі Словенією у 2021 році склав 390 млн дол . Експорт з України до Словенії у 2021 році склав 102 млн дол (0,2% у структурі Словенії). За передвоєнні п’ять років обсяги нашого експорту зросли на 28%.

З України Словенія імпортує передусім деревина і вироби з неї, чорні метали, а також електричні машини, в тому числі апаратуру для запису або відтворення звуку, телевізійну апаратуру, їхні частини та приладдя.