ЕКА підписало меморандум з Ексімбанком Туреччини

Експортно-кредитне агентство України підписало меморандум з турецьким експортно-кредитним агентством – Türk Eximbank.
Документ передбачає визначення керівних принципів розвитку співробітництва та відносин між установами з метою сприяння розвитку експорту товарів та послуг України та Туреччини.

«Економіка Турецької Республіки входить до двадцяти найбільших економік світу. Туреччина є одним з важливих та традиційних торговельних партнерів України в регіоні. Крім того, між Україною і Туреччиною ведуться активні переговори для укладання Угоди про вільну торгівлю, яка покликана суттєво збільшити обсяги двосторонньої торгівлі між нашими країнами. Підписання Меморандуму про співробітництво з Ексімбанком Туреччини дасть потужний поштовх і створить механізм для реалізації спільних проєктів, враховуючи традиційно високий товарообіг між Україною та Турецькою Республікою» – говорить заступник голови правління ЕКА Олексій Кушнір.

“Я радий бути свідком започаткування стосунків між ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» та Ексімбанком Туреччини. Вважаю, що обсяг торгівлі що зростає та економічна взаємодія між нашими двома країнами створять міцний ґрунт для перспективної співпраці наших експортерів і підрядників на зовнішніх ринках, як це передбачає зміст цього Меморандуму про взаєморозуміння. Я щиро сподіваюся, що наше партнерство з ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» дозволить нам продовжити синергію співпраці в питаннях, що становлять взаємний інтерес для обох установ» – заявив генеральний директор Ексімбанку Туреччини Алі Гюней.

За даними Державної служби статистики України, обсяг торгівлі між Україною та Туреччиною у 2020 році становий 4,86 мільярда доларів США. Україна експортувала на ринок Турецької Республіки товарів та послуг загальною вартістю у 2.44 мільярда доларів США (на 7% менше ніж у 2019 році) та імпортувала, відповідно, на суму у 2,42 мільярда доларів.

Довідково: Ексімбанк Туреччини було створено у 1987 році. Це – офіційне експортно-кредитне агентство, що надає фінансову підтримку експорту турецьких товарів та послуг та реалізації проєктів турецьких будівельних компаній за кордоном.