ЕКА підвищує обізнаність підприємств легпрому Вінниччини про можливості підтримки експортерів

Експортно-кредитне агентство уже підтримало на Вінниччині на 510 млн грн експорту одягу та текстилю, і це найбільший обсяг майбутньої експортної виручки в області серед клієнтів ЕКА. Про це розповів члена правління ЕКА Денис Гарасюта на зустрічі «Пріоритети розвитку легкої промисловості Вінниччини», організованої асоціацією Укрлегпром.

Голова правління асоціації Тетяна Ізовіт нагадала, що висока імпортозалежність галузі (85-90% сировини, хімматеріалів, комплектуючих і 100% обладнання), а також воєнні ризики, відсутність фінансових гарантій та нерозуміння світом, як Україна працює в умовах постійних ракетних атак, блекаутів та активних бойових дій, призвело до критичного від’ємного показника галузевого імпортного сальдо.

Підприємці докладають неймовірних зусиль, щоби продовжити працювати, забезпечити зайнятість кваліфікованих працівників, зберегти виробничі потужності та виробляти корисну продукцію, сплачують податки для підтримки економіки. У 2023-му році легка промисловість забезпечила більше податкових надходжень, ніж у 2021-му! Тож будь-які програми підтримки українських виробників та експортерів надзвичайно актуальні”, – підкреслила Тетяна Ізовіт.

Заступник начальника Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Здітовецький підтвердив, що до війни на території області працювало 50 підприємств легкої промисловості без врахування приватних осіб підприємців, але у 2023 році регіональний експорт легкої промисловості скоротився на 91%.

Денис Гарасюта, зі свого боку, надав учасникам зустрічі вичерпну інформацію про можливості використання продуктів ЕКА з погляду на  перспективи відновлення галузі.