ЕКА представило свої продукти у Закарпатті

В Ужгороді на II-му Міжнародному конгресі Координаційної платформи «ВзаємоДія» член правління ЕКА Денис Гарасюта брав участь у дискусійній панелі “Інструменти взаємодії держави, громадянського суспільства та бізнесу – Зроблено в Україні”.

У своєму виступі він нагадав, що за ті два роки, які минули від початку повномасштабного вторгнення, українська держава зробила дуже багато кроків для підтримки наших експортерів, завдяки чому з’явилося багато успішних проєктів, серед яких і Дія.Експорт, і Nazovni, і Експортно-кредитне агентство з програмою підтримки експортерів, яку ми реалізуємо разом із банками-партнерами.

Основний продукт ЕКА – страховка експортного контракту, яка захищає експортера від ризиків, з якими він стикається при виході на новий ринок або встановлює відносини з новим контрагентом. Другий – страхування банківського фінансування на виконання такого контракту: наявність нашої страховки спрощує вимоги до застави за кредитом і може вплинути на відсоткову ставку”, – уточнив він.

Також Денис Гарасюта анонсував появу найближчим часом в продуктовій лінійці ЕКА страховки від воєнних та політичних ризиків для прямих інвестицій та інвестиційних кредитів для створення інфраструктури або виробництва товарів та послуг, спрямованих на експорт.

Це дозволить розблокувати діяльність бізнесу в тих регіонах, де банки не хотіли підтримувати експортерів через високий ризик втрат, пов’язаних з воєнними діями”, – сказав він і підкреслив, що ЕКА готове співпрацювати з бізнесами в усіх регіонах України, але страховий тариф буде диференційованим.