ЕКА презентувало для Асоціації платників податків доступні можливості експортного фінансування 

14 березня Експортно-кредитне агентство провело презентацію “Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку” для членів  Асоціації платників податків України.

За підсумками зустрічі АППУ спільно з Українською радою бізнесу (УРБ) планує провести круглий стіл для обговорення змін до законопроекту N9015.

Як нагадала член правління ЕКА Оксана Очеретяна, розуміння необхідності забезпечити підтримку українських експортерів минулого року мотивували оперативно запроваджувати програми підтримки. Тож зараз існує можливість отримання портфельних кредитів на виконання експортних контрактів без застави майна, від 0% річних у гривні, обсягом фінансування до 20 млн грн. Такі кредити видають банки-партнери Експортно-кредитного агентства Укргазбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, ПриватБанк та КредоБанк.

“Вражаюча стійкість і швидкість відновлення роботи самими експортерами надихають нас на подальше поліпшення та розвиток програм”, – зазначила вона.

Радник ЕКА Руслан Рохов розповів про портфельне страхування передекспортних кредитів банків партнерів, непортфельне страхування кредитів, страхування договорів ЗЕД та страхування банківських гарантій.

Учасники зустрічі нагадали, що бізнес потребує розширення переліку видів експорту згідно з кодами УКТ ЗЕД, які може підтримувати програма страхування ЕКА, для чого потрібні зміни до профільного закону. Тому наприкінці обговорення президент АППУ Грігол Катамадзе запропонував членам Асоціації та головам ТВ ВГО АППУ опрацювати законопроект № 9015 і протягом тижня надіслати до генеральної дирекції свої зауваження та пропозиції.

«Шановні колеги! Ціль у нас єдина – фінансова стабільність держави через потужний та успішний бізнес. Тільки об’єднавши зусилля ми зможемо отримати той законопроект, який потрібен для розвитку бізнесу. Впевнений, що платники податків – члени ВГО АППУ, які мають діяльність у  сфері ЗЕД (експортні операції) зацікавлені у внесенні якісних змін до зазначеного документа», – наголосив президент АППУ.