ЕКА презентувало механізм страхування воєнних ризиків міжнародним інвесторам на круглому столі у профільному комітеті Верховної Ради

У Комітеті з питань економічного розвитку відбувся круглий стіл на тему «Діалог з міжнародними компаніями про інвестиції в українську економіку в умовах війни».

Участь у заході взяли народні депутати України, заступники міністра економіки Віталій Кіндратів і Олексій Соболєв, голова правління Експортно-кредитного агентства Руслан Гашев, голова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер, а також представники бізнесових кіл, міжнародних компаній, що анонсували або вже здійснили інвестиції в Україні під час повномасштабної війни.

Представники влади поінформували міжнародних партнерів про стан впровадження окремих інструментів державної підтримки, страхування воєнних ризиків, індустріальні парки та державно-приватне партнерство. Бізнес висловив побажання підвищення передбачуваності регуляторного середовища, збільшення уваги держави не лише до нових інвесторів, а й до тих, які вже довгий час, незважаючи на війну, працюють в Україні.

“Такий діалог представників держави та іноземних компаній є вкрай важливим і ми дякуємо керівництву економічного комітету Ради за таку чудову ініціативу. Ви, реальний бізнес, сьогодні  підтвердили наміри реалізації інвестиційних проектів попри війну. Нам є що запропонувати експортоорієнтованому бізнесу, який прагне здійснювати інвестиції, і пропонуємо активно долучитися до розробки та впровадження нових можливостей через продукти ЕКА. Допоможіть нам зробити те, що дійсно розблокує ваші інвестиції”, – зазначив Руслан Гашев.