ЕКА просуває підтримку експортерів послуг

27 липня відбувся тренінг для логістичних та транспортних компаній, експортерів української продукції та послуг, організований Координаційним центром підтримки експорту (EEN Ukraine), на якому член правління Експортно-кредитного агентства Оксана Очеретяна розповіла учасниками тренінгу про програми, які підтримує ЕКА, та продукти самого агентства для експортерів.

Окремо Оксана Очеретяна наголосила, що традиційно про ЕКА думають як про компанію, яка підтримує експорт товарів, але Україна експортує також і багато послуг. Наприклад, у 2022 році за даним Держстату, експорт транспортних послуг становив майже 3 млрд доларів, що становить третину всіх експортованих послуг. “Хочу звернути увагу, що кожен з наших продуктів може бути використаний експортерами послуг для підтримки їхнього бізнесу чи освоєння нових ринків”, – зазначила вона.

Протягом тренінгу учасники мали змогу також дізнатися про проекти, спрямовані на покращення логістичної інфраструктури в ЄС та Україні, про можливості для співпраці з партнерами з ЄС у створенні нових логістичних хабів та складських систем, а також почути відповіді на свої питання.

Нагадаємо, що за перше півріччя 2023 року обсяг підтриманого ЕКА експорту становить 1,72 млрд грн, а одна гривня відповідальності дає 9,79 грн потенційної виручки.
Лідером за обсягом підтриманого експорту і сумою кредитних договорів з початку року є Райффайзен банк (605,22 млн грн і 210 млн грн відповідно), на другому місці Укргазбанк (420,45 млн грн та 93,7 млн грн), а на третьому – Ощадбанк (265,45 млн грн та 58,87 млн грн).

Серед регіонів найбільше підтриманого експорту від м. Київ (714,9 млн грн), Рівненщини (202,32 млн грн) та Вінниччини (184,2 млн грн). Найбільше кредитних договорів застраховано також в Києві (239,25 млн грн), а за ним ідуть Рівненська та Одеська області (50,2 млн грн та 24 млн грн відповідно).

При цьому найбільше договорів укладено для експорту товарів до Польщі, Вірменії та Бельгії, а найбільші обсяги експортованої продукції належать до груп 21 (різні харчові продукти), 44 (деревина та вироби з деревини) та 15 (жири та олії).