ЕКА провело разом з ІЕД дискусію про допомогу експортерам під час війни

22 квітня Експортно-кредитне агентство разом з Інститутом економічних досліджень і політичних консультацій провело панельну дискусію «Як допомогти українським експортерам в умовах війни». У ній взяли участь Тарас Качка, заступник Міністра економіки України – Торговий представник України, Андрій Ремізов, директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту, Роман Ващук, бізнес-омбудсмен України, Денис Гарасюта, член правління ПрАТ «Експортно-кредитне агентство», Наталія Погребна, директорка департаменту економіки Київської ОВА, Михайло Непран, перший віце-президент ТПП України, Сергій Свистіль голова ради Асоціації експортерів і імпортерів «ЗЕД» та співголови митного комітету ЄБА Олег Кириєвський і Олександр Лазарєв.

Учасники розмови обговорювали основні виклики, з якими стикаються українські експортери в умовах війни, варіанти державної та міжнародної підтримки, шляхи співпраці з урядом та громадськістю, а також інноваційні підходи для підвищення конкурентоспроможності та адаптацію стратегій до екстремальних умов.

У своєму виступі Денис Гарасюта нагадав про продукти для експортерів, які пропонує ЕКА. Перший і основний з них – страхування прямих експортних контрактів, ставка якого для країн першої категорії складає до 1%.

“Другий стрим – страхування ризиків з кредитування, наша страховка відповідно до постанови НБУ є високоліквідною заставою, це добре працює в передекспортному фінансуванні, коли бізнес щось будує для виконання цих угод, і не має, що закласти в банк. У нас 7 банків-партнерів, які мають у нас портфельну страховку експортних кредитів ми працюємо, щоби їх стало більше, – зазначив він.

Також Денис Гарасюта підкреслив, що бізнес може за допомогою ЕКА отримувати банківські гарантії для контрагентів: страховка ЕКА може бути покриттям під такі гарантії.

“І останнє – держава розширила мандат ЕКА і дала нам можливість пропонувати захист від воєнних ризиків для інвесторів, які вкладають гроші в експортоорієнтовані виробництва. Презентація продукту можлива уже через декілька тижнів”, – сказав він.

ЕКА провело разом з ІЕД дискусію про допомогу експортерам під час війни ЕКА провело разом з ІЕД дискусію про допомогу експортерам під час війни