ЕКА провело воркшоп для членів ТПП

12 квітня Експортно-кредитне агентство та представники банків-партнерів провели черговий воркшоп “Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку” для членів Торгово-промислової палати України.

Президент ТПП Геннадій Чижиков у вітальному слові зазначив, що оскільки 85% членів ТПП – це організації, які займаються ЗЕД, програма підтримки експортерів надзвичайно актуальна, особливо в умовах змін, спричинених вторгненням росії, коли майже весь експорт «пішов євроколією» і невеликі країни стали ключовими партнерами, а також постало питання освоєння ринків Африки, Азії та Латинської Америки. «Якщо не перше, то друге питання бізнесу сьогодні – це де взяти гроші, як застрахувати та перестрахувати контракти. Про це сьогоднішня зустріч з ЕКА, і це прекрасний кейс, тому що і ми, і вони – практики», – сказав він

Член правління ЕКА Оксана Очеретяна нагадала, що перша презентація ЕКА відбулася у ТПП півтора року тому, і була доволі теоретичною, тому що агентство тільки розробляло свої продукти. За її словами, світова практика показує, що ЕКА в інших країнах досягали максимального успіху у повоєнні періоди. «На щастя, нам не треба чекати закінчення воєнних дій, ми змогли включитися в роботу буквально через місяць після вторгнення завдяки оперативно прийнятим змінам у законодавство. Потім нам дозволили поєднувати наші послуги з програмою 5-7-9, а потім ЕКА внесли до 351-ї Постанови НБУ як прийнятний вид забезпечення. Усе це дозволило нам запустити продукт, який отримав надзвичайну популярність і дозволив до кінця року забезпечити понад 3 млрд товарного експорту, – сказала вона. – Ми хочемо, щоби ви точно запам’ятали, що ми є, для чого ми є і як нами користуватися».

Радник ЕКА Руслан Рохов представив усі продукти Експортно-кредитного агентства для фінансової підтримки експорту та пояснив, у яких випадках по який треба звертатися і куди, а представники банків партнерів докладно розповіли, які саме умови пропонують для експортерів.

Юрій Войчак, заступник директора Департаменту МСБ Ощадбанку, розповів, що банк є учасником усіх державних програм підтримки бізнесу і за минулий рік профінансував за ними 15 млрд грн кредитів, в тому числі для аграріїв та релокованих підприємств, а загалом у співпраці з ЕКА банк видав 75 млн грн кредитів для експортерів. «Ми максимально намагаємося продовжувати фінансування бізнесів в усіх регіонах України та відновлювати його на деокупованих територіях, щоби забезпечити бізнес, в тому числі пов’язаний з експортом, доступним фінансуванням», – сказав він і зупинився докладніше на декількох продуктах, які пропонує банк.

Сергій Чигиринець, заступник директора Київської обласної дирекції Укргазбанка, підкреслив, що банк уже майже вичерпав ліміт, відведений на роботу з програмою підтримки експортерів, видавши 33 кредити на загальну суму 140,868 млн грн.

Вікторія Дмитрієва, начальник управління СБ МКС Укрексімбанку нагадала, що експортно-імпортні операції є основним напрямком роботи банку від моменту його створення, тому Укрексім приєднався до програми з ЕКА і працює з усіма сегментами бізнесу.

«У нашому банку найбільший сегмент клієнтів для цієї програми – мікробізнес, тому ми зараз ретельно пропрацьовуємо з ЕКА продукти, розраховані саме на них – невеликі кредити, які видаються майже автоматично. Максимальний розмір такого кредиту 5 млн грн», – повідомив керівник Департаменту середнього бізнесу Приватбанку Андрій Путівський.  Він також розповів, що  за місяць продажів банк опрацював близько 500 клієнтів, третина з яких зацікавилася можливостями програми.

Представниця Кредобанку – керівниця управління розробки продуктів та послуг для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Наталія Згоба поділилася ідеями для продуктів, над якими працює банк, який лише з початку цього року бере участь у програмі.

Євген Панченко, заступник керівника департаменту МСБ Київського обласного управління Ощадбанку, у частині воркшопа розповів про конкретних клієнтів банку, які успішно скористалися програмою, та відповів на запитання про специфіку кожного випадку, а головний експерт-консультант із страхування управління продажів ЕКА Костянтин Моїсеєнко та керівник відділу експорту ТОВ “Андреал” (ТМ “ClIXAR”) Маріанна Кравченко поділилися досвідом співпраці в процесі залучення передекспортного фінансування з використанням страховки ЕКА.

Усі учасники мали шанс отримати індивідуальну консультацію та поставити запитання всім учасникам зустрічі.