ЕКА та Київська обласна військова адміністрація підписали Меморандум про співпрацю

9 лютого 2024 року Експортно-кредитне агентство то Київська обласна військова адміністрація уклали Меморандум про співпрацю.

Документ підписали заступниця голови КОВА Леся Карнаух та голова правління ЕКА Руслан Гашев.

Метою укладення меморандуму є консолідація зусиль, спрямованих на підвищення об’єму експорту товарів українського походження на зовнішні ринки, підтримку та розвиток експортних можливостей підприємств-експортерів Київської області і забезпечення захисту останніх від ризиків неплатежів та фінансових втрат в ході здійснення експортної діяльності.

Для досягнення цієї мети передбачена співпраця за такими напрямками:

  • захист та підтримка підприємств-експортерів Київської області при виході на міжнародні ринки, при розширенні кола партнерів, при здійсненні експорту на умовах розстрочення або відстрочення платежу;
  • стимулювання експорту товарів, робіт послуг виробників Київської області;
  • підвищення доступності передекспортного фінансування;
  • сприяння залученню інвестицій у експортно-орієнтовані виробництва з високою доданою вартістю;
  • сприяння доступу до банківського фінансування;
  • залучення міжнародних організацій до кредитування підприємництва-експортерів Київської області.

За минулий рік ЕКА загалом підтримало 1,58 млрд грн експорту з Київщини. Нашими послугами скористалися 17 підприємств-експортерів, – сказав голова правління ЕКА Руслан Гашев. – Але треба зазначити, що всі вони, крім одного, зареєстровані безпосередньо в м.Київ. Ми розуміємо, чому так відбувалося – Київщина дуже постраждала від воєнних дій і першочерговим завданням мала відновлення життєдіяльності. Підписання Меморандуму говорить про те, що область переходить від виживання до відновлення, і ми готові максимально сприяти в цьому в межах наших можливостей”.

«Підвищення експортного потенціалу області – наш пріоритет. Ми вже працюємо над брендом «Вироблено на Київщині» у рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні» під патронатом Президента. Сьогодні ми об’єднали зусилля із ЕКА, щоб спільно працювати над просуванням вітчизняних товарів, робіт і послуг на зовнішні ринки. Україну активно підтримує світ і, впевнена, він має знати не тільки про нашу сміливість, а і про українську якість», – зазначила заступниця голови КОДА Леся Карнаух.