ЕКА та NAZOVNI разом підтримують експансію українських товарів на світові ринки

Для цього Експортно-кредитне агентство підписує меморандум про співпрацю  з платформою Назовні, яку Міністерство закордонних справ створило у грудні 2021 року для розширення можливостей економічної дипломатії та допомоги українським компаніям-експортерам.

“Платформа Назовні призначена для надання дипломатичного сприяння українським експортерам на зовнішніх ринках, а ЕКА працює для того, щоби полегшити їм доступ до фінансування та кредитування, критично важливих в умовах воєнного стану. Тому ми були просто приречені на співпрацю”, – говорить в.о. Голови правління Експортно-кредитного агентства Руслан Гашев.

Платформа Nazovni вирішує різні завдання – від точкових проблем до сприяння виходу на нові ринки «з нуля».  Наприклад, оскільки з початком повномасштабної війни стало більше компаній, які взагалі не мали досвіду експорту або лише невеликий досвід, команда Назовні розпочала інформаційно-освітню роботу, залучаючи дипломатів з різних країн.

“Ми тісно працюємо з українськими компаніями-експортерами вже понад рік і чітко усвідомлюємо, що запитів зараз набагато більше і вони набагато різноманітніші, ніж дипломатична допомога, – каже Лора Поліщук, керівник офісу підтримки «Назовні». – Тому ми вважаємо важливим об’єднувати зусилля з іншими структурами, такими, як ЕКА, які розширюють можливості інтеграції України в глобальний ринок”.

ЕКА та Назовні вже мають конкретний план співпраці, який включає запуск бізнес-інкубатора, освітні заходи та семінари для поліпшення обізнаності бізнесу з можливостями, які надає держава для підтримки українських експортерів, а в майбутньому – інтеграцію сервісів пошуку партнерів за кордоном та запиту на пільгове кредитування чи інші доступні програми фінансування.

Експортно-кредитне агентство (ЕКА)  — уповноважене урядом агентство, яке працює для підтримки та стимулювання масштабної експансії українського експорту на світові ринки. ЕКА надає широкий спектр послуг, що дозволяють захистити українських експортерів від ризику неплатежів та фінансових втрат, пов’язаних з виконанням контрактів ЗЕД, а також та ефективно управляти своїми фінансовими потоками. Докладніше ПрАТ «ЕКА» (eca.gov.ua)

NAZOVNI – цифрова платформа МЗС, яка надає українським компаніям можливість зручної та ефективної взаємодії з українськими посольствами в світі. Отримавши запити бізнесу, посольства конвертують їх в нові зв‘язки та контракти за кордоном. NAZOVNI доступна за посиланням https://nazovni.online/