ЕКА та Ощадбанк розпочали співпрацю в рамках державної програми підтримки українського експорту

У вівторок, 23 лютого, в.о. голови правління Експортно-кредитного агентства (ЕКА) Руслан ГАШЕВ та заступник голови правління Ощадбанку Андрій СТЕЦЕВИЧ підписали Угоду про співпрацю в рамках державної програми підтримки експорту товарів та послуг українського виробництва.

Угода з ЕКА дасть Ощадбанку змогу розширити можливості в підтримці клієнтів, які експортують товари та послуги, або планують це робити в майбутньому. ЕКА розглядатиме заявки від банку за прискореними процедурами внутрішньої оцінки та прийняття рішення по щодо страхування угод.

«Я радий вітати Ощадбанк серед банків-партнерів ЕКА. Не завжди українські експортери для того, щоб виконати постачання за вже підписаними контрактами зовнішньоекономічної діяльності, можуть це зробити власними силами за власні кошти. Часто, для виконання контракту їм потрібне додаткове залучення капіталу. Відтак, компанія звертається в банк за кредитом.  І, на жаль, часто, попри те що компанія фінансово здорова, банк змушений відмовляти з причин недостатньої застави. Співпраця банку з ЕКА дозволяє розв’язати цю проблему. Адже банк пропонує такому клієнту застрахувати договір кредиту в ЕКА. Цього достатньо, щоб видати позику під виконання угоди за контрактом ЗЕД. Це історія про win-win партнерство. З одного боку експортер отримує підтримку, з іншого – банк отримує можливість виконувати свою основну функцію – кредитування економіки», – зазначив під час церемонії підписання Угоди про співпрацю в.о. Голови правління Експортно-кредитного агентства Руслан ГАШЕВ.

«Підписана щойно угода з Експортно-кредитним агентством полегшить здійснення експортних операцій клієнтам Ощадбанку, що націлені на розширення своєї зовнішньоекономічної діяльності. Механізм страхування кредитного договору Ощадбанку в ЕКА – ще один фінансовий інструмент, який здешевлює та робить більш доступними кредити Ощаду для бізнесу. Серед інших інструментів – співпраця з міжнародними донорськими проєктами, участь у державних програмах, спеціальні партнерські програми з виробниками техніки та обладнання», – прокоментував заступник голови правління Ощадбанку Андрій СТЕЦЕВИЧ.

 

ДОВІДКОВО

ЕКА (Експортно-кредитне агентство) – це молода, відкрита, клієнтоорієнтована державна компанія, яка допомагає українським експортерам бути конкурентними на світовому ринку.

Продукти ЕКА дозволяють експортерам працювати з клієнтами на умовах відстроченого платежу, знизити ризик отримати збитки від експортної операції для підприємців, які працюють з покупцями на ринках, що вважаються високоризиковими, суттєво спрощують доступ по банківського фінансування в Україні.

ЕКА працює лише з експортерами товарів та послуг з високою доданою вартістю та не підтримує сировинний експорт.

Ощадбанк – провідний український універсальний комерційний банк, 100% акцій якого належить державі. Він має найбільш розгалужену мережу установ та надає послуги більш ніж 7 мільйонам клієнтів: фізичним особам, підприємствам малого і середнього бізнесу, а також найбільшим компаніям України приватної та державної форм власності.