ЕКА та УСПП підписали меморандум про співпрацю

Голова правління Експортно-кредитного агентства Руслан Гашев та президент Українського союзу промисловців та підприємців Анатолій Кінах підписали меморандум про співпрацю ЕКА та УСПП в питання підтримки вітчизняних експортерів.

Нагадаємо, ЕКА створене ще у 2018 році, повноцінний старт (або ж перезапуск) відбувся лише восени 2020 року. Наразі ініційовано низку  змін до законодавства для повноцінної роботи на рівні іноземних агентств.

Меморандум з УСПП покликаний прискорити цю роботу, заручившись підтримкою представників реального сектору економіки, безпосередніх виробників та експортерів.

«Нам необхідно впроваджувати повноцінну систему підтримки експорту. Від УСПП ми очікуємо підтримки в прийнятті необхідних законодавчих змін та спільних зусиль щодо інформування бізнесу», – наголосив Руслан Гашев.

Системна робота з ЕКА, на думку УСПП, дасть змогу не просто знаходити бізнесу релевантних партнерів і проєкти, але й дати своєрідний покроковий гайд, як почати експортувати. Тобто перейти від розуміння перспективи до безпосередньої роботи.

Після урочистої церемонії підписання меморандуму відбувся онлайн-семінар «Нові можливості  для українських виробників». Т.в.о. члена Правління ЕКА Олена Дьяченко презентувала фінансові інструменти підтримки експортерів, які наразі може запропонувати ЕКА.

Захід зібрав понад 70 учасників – представників великих компаній, малого і середнього бізнесу. В режимі реального часу вони мали змогу отримати консультацію щодо підтримки їх експортної діяльності.