ЕКА уже в цьому році підтримало експорту на понад один мільярд гривень

Станом на 26 травня 2023 року Експортно-кредитне агентство уже підтримало товарного експорту на 1,24 млрд грн. Страхова відповідальність ЕКА при цьому склала 312,07 млн грн. Що означає, що кожна гривня наданої через ЕКА підтримки експорту у 2023 році потенційно  генерує 3,97  гривні валютної виручки.

Загалом сума підтриманого експорту в рамках портфеля продуктів  ЕКА  склала 4,43 млрд грн. З яких 4,31 млрд грн – це сума експорту, підтриманого спільно з банками партнерами:

  • у рамках портфельного страхування експортних кредитів банків-партнерів ЕКА було видано кредитів на суму 286,188 млн грн на виконання зовнішньоекономічних договорів (ЗЕД) на суму 1,271 млн грн;
  • в рамках індивідуального страхування експортних кредитів – видано 304,27 млн грн на виконання ЗЕД на суму 3,086 млрд грн;

Також експортери застрахували фінансові ризики зовнішньоекономічних договорів на суму в 68,6 млн грн.

Успішна діяльність Експортно-кредитного агентства свідчить, що цей інструмент може бути дуже ефективним у воєнних умовах, якщо правове поле відповідає вимогам моменту. Ми в Міністерстві економіки готові надалі максимально оперативно реагувати на запит бізнесу, який потребує державної підтримки і сприяння, і створювати нові можливості відновлення економіки”, – прокоментувала результати роботи ЕКА Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Важливо, що основним бенефіціаром підтримки експортерів державою через ЕКА є підприємства малого та середнього бізнесу.

Зокрема, частка позик, виданих на виконання експортного контракту під страхове покриття ЕКА, для малого бізнесу в структурі кредитного портфеля банків складає 84,31%, для середнього – 9,8%  і 5,88% – для мікропідприємств.

При цьому 71% таких позик складають  від 1 до 5 млн грн. Ще 20,34% перевищують суму в 5 млн грн і  8,47% – позики до 1 млн грн.

У поточному році до числа наший банків-партнерів у програмі портфельного страхування експортних кредитів уже додалися три банки: Кредобанк, Приватбанк та ПУМБ, ще декілька почали використовувати наше покриття для індивідуальних кредитів на виконання експортних угод. Упевнений, що наступний мільярд  експорту ми зможемо підтримати за ще коротший час”, – зазначив в.о. голови правління ЕКА Руслан Гашев.

 

Довідка

ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» – Приватне акціонерне товариство «Експортно-кредитне агентство» (ЕКА) засновано у 2018 році. Єдиним засновником та акціонером ЕКА є держава в особі Кабінету Міністрів України. Управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі ЕКА, здійснює Кабінет Міністрів України через уповноважений ним орган управління – Міністерство економіки України.

ЕКА уже в цьому році підтримало експорту на понад один мільярд гривень ЕКА уже в цьому році підтримало експорту на понад один мільярд гривень