ЕКА за підтримки USAID перевірятиме платоспроможність іноземних покупців українських товарів, робіт та послуг спільно з COFACE

Завдяки підтримці Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, Експортно-кредитне агентство (ЕКА) отримає доступ до інформаційної бази міжнародної страхової компанії COFACE. Це  дозволить Товариству ще більш ґрунтовно перевіряти надійність та платоспроможність іноземних покупців українських товарів, робіт та послуг, експорт яких страхує ЕКА.

“Перед тим як застрахувати кредитні ризики експортера за дебіторською заборгованістю, ми просимо клієнта надати інформацію про покупця, з яким укладений експортний контракт на умовах відтермінування чи розтермінування платежу для перевірки його надійності та платоспроможності. За результатами такої перевірки наші фахівці готують звіт, на основі якого  приймається рішення чи в принципі ми страхуватимемо такий договір ЗЕД та за яким тарифом. Завдяки підтримці  Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України” ЕКА матиме доступ до інформаційної бази COFACE, і ми зможемо робити це швидше і якісніше”, – пояснив в.о. голови правління ПрАТ “Експортно-кредитне агентство” Руслан Гашев.

Підтримку, яку надає Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” Експортно-кредитному агентству, в свою чергу послуговує українським експортерам, які прагнуть торгувати зі світом і представляти українські товари іноземним споживачам, говорить Наталія Петрова, менеджерка проєктів USAID: “Ми розпочали співпрацю з ПрАТ “Експортно-кредитне агентство” в червні цього року, вже під час повномасштабної військової агресії проти України. Ми очікуємо, що доступ до інформаційної бази COFACE призведе до збільшення обсягів експорту українських товарів та послуг і, відповідно, збільшення обсягів експортної виручки, яка так потрібна зараз українським підприємцям і економіці в цілому”.

COFACE працює на ринку страхування кредитних ризиків експортерів, пов’язаних з непогашенням дебіторської заборгованості з 1946 року. Компанія веде свою діяльність в 67 країнах світу має 120 філіалів та представництва у 224 містах. Понад 135 000 компаній вже скористалися послугами страхування COFACE.

Наразі COFACE є чи не найбільшим розпорядником інформації щодо надійності та платоспроможності компаній-імпортерів, потрібної експортеру, який готовий постачати товари, продукти чи послуги на умовах відтермінування, чи розтермінування платежу, для надання чи ненадання своєму іноземному покупцю товарного кредиту.

 

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.