ЕКА зможе страхувати інвестиції від воєнних ризиків

14 лютого у Верховній Раді зареєстрований законопроект №9015 про внесення змін до Закону України “Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності” щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків.

У випадку схвалення він дозволить Експортно-кредитному агентству страхувати інвестиції як іноземних, так і вітчизняних бізнесів, в тому числі від воєнних ризиків.

У грудні 2022 року Мінекономіки заявило про понад 500 заявок від інвесторів, з яких 52 проєкти на суму $5,8 млрд уже в роботі. Наскільки міжнародні компанії та українські інвестори готові вкладати гроші в Україну — відповідь Мінекономіки — Finance.ua

“Коли інвестори чують наш заклик вкладати в Україну під час війни, вони хочуть мати можливість страхувати воєнні ризики», — зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Згідно із законопроєктом, підтримка інвестиційної діяльності у формі страхування інвестицій здійснюватиметься в межах статутного капіталу ЕКА, а також шляхом перестрахування інвестицій в іноземних страхових компаніях.

Нагадаємо, що на початку 2022 року в Україні почав діяти Закон про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями (так званий закон про інвестнянь). Згідно з ним, державною підтримкою можуть скористатися інвестори, які ініціюють проєкти з інвестиціями від 20 млн євро зі строком реалізації до п’яти років та створюють нові робочі місця.

Загальний обсяг державної підтримки для нових інвестпроєктів може становити до 30% від їхнього обсягу.
Підтримка надаватиметься підприємствам, які працюють у переробній промисловості, транспортній галузі, освіті, науковій та науково-технічній галузях; охороні здоров’я, мистецтві, культурі, спорті, туризмі та курортно-рекреаційній сфері у вигляді податкових пільг, забезпечення проєктів об’єктами інфраструктури, надання переважного права землекористування земельними ділянками державної або комунальної власності для реалізації інвестпроєктів, закріплення гарантій інвестора через укладення прямого договору з урядом України тощо.