Експортно-кредитне агентство (ЕКА) і Кредитвест банк уклали угоду про співпрацю

Експортно-кредитне агентство (ЕКА) і Кредитвест банк уклали угоду про співпрацю в рамках проєкту стимулювання експорту товарів українського виробництва.

Меморандум передбачає участь відібраних банком бізнес-проектів в програмі ЕКА «Страхування експортних ризиків», яка істотно спрощує доступ експортоорієнтованого бізнесу до банківського фінансування.

В рамках програми ЕКА бере на себе страхування ризиків за експортними контрактами, які фінансуються банком.

Доступ до програми отримають українські компанії, які виробляють товари для постачання на закордонні ринки або мають намір це робити в майбутньому. При цьому фактичне фінансування видається на виконання умов експортного контракту.

Максимальна сума кредиту за програмою не може перевищувати 2,5 млн грн.
Термін кредитування – до 1 року.
Розмір страхового відшкодування – 85% від суми позики.

«Програма ЕКА покликана знизити ризики банку за кредитами, що видані на виконання експортних контрактів. У кінцевому підсумку це дозволить зробити кредити дешевше і, головне, доступніше для експортерів. Перш за все мова йде про середній і малий бізнес, представники якого особливо гостро потребують фінансової підтримки», – зазначив голова правління Кредитвест банку Ігор Тихонов.

За його словами, програма страхування ризиків ЕКА доповнить наявні програми пільгового кредитування, доступні для МСБ. В результаті більше підприємців зможуть отримати доступ до дешевих банківських кредитів.

Підписана угода передбачає використання Експортно-кредитним агентством прискорених процедур щодо розгляду заявок від банку.

Приблизний страховий тариф ЕКА складе 1,2% від суми кредиту для позик строком до 6 місяців, і 1,6% – строком від 6 до 12 місяців, в залежності від коефіцієнта країни покупця за шкалою ОЕСР.

«Кредитвест банк відповідає всім вимогам, які виставляє ЕКА до учасників програми. Включаючи повне виконання нормативів НБУ, а також динаміку і показники NPL протягом останніх 3-х років. Але головне, що ми маємо величезний досвід роботи з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та є учасниками всіх ключових програм пільгового кредитування, доступних для українського бізнесу. Це дозволяє нам пропонувати бізнесу унікальні комплексні пропозиції», – додав Ігор Тихонов.

Експортно-кредитне агентство (ЕКА) і Кредитвест банк уклали угоду про співпрацю в рамках проекту стимулювання експорту товарів українського виробництва. Експортно-кредитне агентство (ЕКА) і Кредитвест банк уклали угоду про співпрацю в рамках проекту стимулювання експорту товарів українського виробництва. Експортно-кредитне агентство (ЕКА) і Кредитвест банк уклали угоду про співпрацю в рамках проекту стимулювання експорту товарів українського виробництва.