Експортно-кредитне агентство та Укрексімбанк розпочали співробітництво з підтримки українського експорту

В.о. Голови Правління АТ «Експортно-кредитне агентство» Руслан Гашев та Голова Правління АТ «Укрексімбанк» Євген Мецгер підписали Угоду про співробітництво з метою стимулювання експансії експорту товарів, робіт і послуг українського походження.

Укрексімбанк фокусуватиметься на пошуку та відборі проектів з просування українського експорту на зовнішні ринки шляхом надання фінансування або гарантій. Позичальником може бути український експортер з виторгом до 300 млн грн, а згодом – іноземний покупець або банк іноземного покупця.

Експортно-кредитне агентство своєю чергою здійснюватиме страхування експортних кредитів та банківських гарантій за відібраними проєктами.

«Умови здійснення Агентством страхового відшкодування визначатимуться окремо за кожним договором страхування після проведення оцінки проєкту. Передбачається, що розмір страхового тарифу встановлюватиметься залежно від строку кредиту і може бути також включений до суми експортного кредиту», – зазначив в.о. Голови Правління Експортно-кредитного агентства Руслан Гашев.

«За першими проєктами у рамках цієї угоди ми плануємо, що банк надаватиме українським експортерам фінансування оборотного капіталу на суму до 5 мільйонів гривень та на строк до 2 років для виробництва продукції та реалізації робіт та послуг експортного призначення. Перевагами для експортера мають стати прискорена процедура прийняття рішення та зменшення вимог щодо забезпечення, яким в тому числі може виступати страхове покриття ЕКА на суму до 85% кредиту або ліміту», – повідомив Голова Правління Укрексімбанку Євген Мецгер.

Прийнятними для підтримки Експортно-кредитним агентством об’єктами експорту є роботи та послуги українського походження, а також товари, що вироблені або піддані достатньому переробленню в Україні згідно з визначеними групами Українського класифікатора товарів ЗЕД, відповідно до положень Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту».

Експортно-кредитне агентство та Укрексімбанк розпочали співробітництво з підтримки українського експорту Експортно-кредитне агентство та Укрексімбанк розпочали співробітництво з підтримки українського експорту