Експортно-кредитне агентство України підписало меморандум з Хорватським банком реконструкції та розвитку – HBOR

Документ передбачає визначення керівних принципів розвитку співробітництва та відносин між установами з метою сприяння розвитку експорту товарів та послуг України та Хорватії.

«Я радий вітати зусилля наших партнерів у бажанні підтримати Україну в цей непростий для нашої держави час. Відновлення українського експорту – це одне з ключових питань економічної політики держави воєнного часу. Притік до держави валютної виручки гарантує макроекономічну стабільність і пришвидшує нашу перемогу над агресором. Тому сьогодні вкрай важливо підтримати українських експортерів на зовнішніх ринках, як це зокрема передбачає зміст нашого Меморандуму про взаєморозуміння. Я щиро сподіваюся, що наше партнерство з Хорватським банком реконструкції та розвитку дозволить нам продовжити синергію співпраці в питаннях, що становлять взаємний інтерес для обох установ. Відзначу, що торговельні стосунки України та Хорватії усі ці роки стабільно розвивалися. ТОП-3 товарів, які найбільше купує Хорватія в України – це групи несировинного експорту: енергетичне обладнання (16,1% у загальній структурі експорту), деревина і вироби з деревини (16,1%), електричні машини (12,5%), і експорт усіх цих товарних груп може активно підтримуватися українським ЕКА» – коментує підписання в.о. заступника голови правління ЕКА Олексій Кушнір.

З нагоди підписання Меморандуму про взаєморозуміння член правління HBOR Хрвоє ЧУВАЛО (Hrvoje Čuvalo) зазначив: «Ми надзвичайно раді тому, що HBOR підписав Меморандум про взаєморозуміння з нашими українськими партнерами ПрАТ «Експортно-кредитне агентство», особливо усвідомлюючи важливість моменту, коли український народ бореться за свою свободу. Ми хочемо висловити нашу повагу та привітати наших колег в українському ЕКА, які, незважаючи на агресію проти своєї Батьківщини, сумлінно працюють на підтримку українських експортерів. Окрім співпраці в рамках Бернського союзу та інших професійних асоціацій, цей Меморандум про взаєморозуміння є чудовою основою для надання технічної підтримки нашим українським колегам у сфері страхування експортних кредитів, що, як ми сподіваємося, зрештою призведе до сприяння торгівлі та іноземним інвестиціям між Хорватією та Україною. Ми всі сподіваємося на мир, нові можливості для бізнесу та продовження нашої співпраці для користі нашого бізнесу».

За даними Державної служби статистики України, обсяг торгівлі між Україною та Ховартії у 2021 році зріс на 37,2%, і становив 113,1 мільйона доларів США,. Україна експортувала на ринок Хорватії товарів та послуг загальною вартістю у 45,7 мільйона доларів США (на 54,6 % більше ніж у 2020 році) та імпортувала, відповідно, на суму 67,4 мільйона доларів (на 27,5% більше ніж у 2020 році).

Довідково: Хорватський Хорватський банк реконструкції та розвитку було створено у 1992 році. Це – національний банк розвитку Хорватії, завданням якого є сприяння розвитку хорватської економіки шляхом надання кредитів, страхування експортних операцій від політичних та комерційних ризиків, видача гарантій та надання ділових консультацій..