Гашев: Завдяки програмам ЕКА збережено і створено три тисячі робочих місць

Що найважливіше можна і потрібно зробити зараз на всіх рівнях суспільства – від громадянина до керівництва державою, – щоби підтримати стабілізацію економіки і закласти фундамент її повоєнного відновлення? Які проблеми стоять найгостріше і потребують особливої уваги? Про це говорили учасники Форуму бізнесу “Економіка, яку не зупинити”, організованому Київською обласною військовою адміністрацією.

У панельних дискусіях брали участь Юлія Свириденко – Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України, Володимир Кузьо – заступник міністра економіки України, Дмитро Кисилевський- заступник голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку, Валерія Іонан – заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції, Дмитро Завгородній – заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, а також керівники великих бізнесів, представники міжнародних організацій та експерти.

Голова правління Експортно-кредитного агентства Руслан Гашев на панелі «Компанії майбутнього – інноваційний потенціал та розвиток технологій під час війни» разом з Валерією Іонан, Дмитром Кисилівським, а також засновником Web3-університету Learn to Earn Global Михайлом Пацаном і директором ТОВ «ІП «БІЛА ЦЕРКВА 1» Андрієм Ропіцьким говорили про застосування штучного інтелекту для бізнесу, трудові ресурси та залучення фінансування.

У своєму виступі він розповів про понад дванадцять місяців роботи ЕКА у програмі підтримки експортерів, яку агентство реалізує разом із банками-партнерами. “Станом на кінець вересня за цією програмою бізнесам видали 840,5 млн грн кредитів на виконання експортних договорів обсягом 6,34 млрд грн. Серед них є релоковані підприємства, які змогли відновити повноцінну діяльність, а дехто – знайти нові ринки та контрагентів. Таким чином було збережено і створено понад 3000 робочих місць“, – зазначив Руслан Гашев і наголосив, що ЕКА працює над створенням нових інструментів і розраховує збільшити свої можливості для розвитку експортного потенціалу нашої держави.