Інструменти Експортно-кредитного агентства та можливості експорту до Канади

11 березня відбувся практичний семінар, на якому обговорювали можливості та перспективи експорту українських товарів до Канади. Захід проходив на майданчику ДП «Держзовнішінформ» за підтримки проекту Canada-Ukraine Trade and Investment Support project – CUTIS. Головною спікеркою виступила  Емма Турос,  директорка Канадсько-Української торгової палати. Серед запрошених – в.о. голова правління ПрАТ «Експортно-кредитного агентства» Лариса Луковіна, начальник управління продажів Володимир Тютюнник.

На заході були озвучені перелік товарних позицій та послуг, які пріоритетні для експорту в Канаду:

  • харчова промисловість (плоди та горіхи; томати; кондитерські вироби; овочі; шоколад);
  • легка промисловість (одяг та взуття);
  • послуги (комп’ютерні; наукові та технічні; професійні та консалтингові).

Володимир Тютюнник – експерт ПрАТ «Експортно-кредитного агентства», розказав про можливості агентства при експорті українських товарів до Канади та зауважив, що ЕКА надає страхування, коли приватні страхові компанії або фінансові установи не готові взяти на себе ризики неплатежу за товар або невиконання інших зобов’язань за зовнішньо-економічними угодами. Таким чином, ЕКА не створює конкуренцію для установ, які працюють на страховому ринку або надають гарантії, тощо, та виступає «страховиком останньої інстанції» для страхування ризиків, які не готові взяти на себе приватні страхові компанії, та фінансові установи. ЕКА не є страховою компанією, яка працює в правовому полі Закону України «Про страхування», а саме, – не може надавати основні страхові послуги притаманні страховим компаніям, а лише працює з експортерами України, їх контрагентами та/або банками та іншими фінансовими установами щодо страхування зовнішньо-економічних ризиків.

Також, окремо зупинився на основних продуктах ЕКА:

  • страхування зовнішньо-економічних договорів (контрактів);
  • страхування експортних кредитів;
  • страхування договірних банківських гарантій;
  • страхування експортного факторингу.

Інструменти Експортно-кредитного агентства та можливості експорту до Канади Інструменти Експортно-кредитного агентства та можливості експорту до Канади Інструменти Експортно-кредитного агентства та можливості експорту до Канади