Чим ЕКА допомогло виробнику консервованих балтійських шпротів

СентралФіш – український виробник рибних консервів – на ринку з 1998 року. Консервує рибу, виловлену в Атлантичному океані, Балтійському і Чорному морях, а також прісноводну, вирощену українськими рибними господарствами. Асортимент рибних консервів налічує понад 50 позицій. Компанія також виробляє продукцію під рrivate label для українських мереж Фора, Varus та Сільпо, і є амбасадором бренду Baltic Premium Fish.

Як розповідає керівниця підприємства Світлана Бочарова, перед великою війною компанія планувала закупівлю нового обладнання, розширення виробництва і нові партнерства в країнах Балтії. При цьому частка експорту уже складала близько 70% продукції, а контрагентами були Узбекистан, Молдова, Грузія, Ізраїль та інші далекі від Балтійського моря та Атлантики країни.

Лютий 22-го року приніс в СентралФіш ті ж проблеми, що і переважній частині українського бізнесу, орієнтованого на експорт: перегляд умов поставок і відстрочку платежів від контрагентів, дефіцит обігових коштів, розрив ланцюжків постачання та проблеми з логістикою.

Знайти вихід допоміг Укрексімбанк, де компанія отримала кредит на 5 млн грн під виконання експортного контракту в Узбекистан, який був застрахований в ЕКА. Поставка була успішно виконана, СентралФіш змогла закупити сировину, частково модернізувати обладнання, зберегти більшість контрагентів і своїх фахівців на виробництва.

Кредит в банк вони теж уже повернули, а зараз працюють над розширенням ринків збуту в ЄС.

Історія з перших вуст на каналі ЕКА в YouTube ( https://surl.li/uhabs )