Кабмін вніс зміни в Статут ЕКА

ПрАТ “Експортно-кредитне агентство” (ЕКА) стає повноцінним гравцем фінансового ринку України особливого типу. Діяльність ЕКА регулюватиметься Національним банком України. Це визначено у новій редакції Статуту ЕКА, яка була затверджена на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України 10 вересня за ініціативи Міністерства економіки України.  Рішення уряду ґрунтується на положеннях Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення ефективного функціонування Експортно-кредитного агентства” від 24 березня 2022 року № 2154-IX та відображає в статуті ЕКА внесені законодавцем зміни.

Крім того, уряд було внесено зміни до Положення про наглядову раду ЕКА. Зокрема, визначено, що її кількісний склад не може бути меншим, ніж три особи, а кількість незалежних членів наглядової ради має становити більшість у загальному складі.

Нагадаємо, завдяки прийнятим змінам до законодавства що регулює діяльність ЕКА Національний банк доповнив перелік прийнятного забезпечення, визначений Положенням № 351,  гарантіями та договорами страхування ПрАТ “Експортно-кредитне агентство”.  Це дозволило ЕКА спільно з банками запустити спеціальну Програму  доступного фінансування експортерів на час дії воєнного стану.

Менше ніж за два місяці з моменту запуску цієї Програми  було  видано 24 кредити на загальну суму  71,6 млн грн. Завдяки отриманим на виконання експортних контрактів кредитам, загальна сума потенційно підтриманого експорту –  292,12 мільйона гривень. Загальний же обсяг підтриманого експорту в рамках всіх продуктів ЕКА склав 392 мільйони гривень.

«Стимулювання та нарощування експорту українських товарів – одна з найважливіших складових відновлення української економіки, а відтак – пріоритетний напрямок нашої роботи. Ми перезавантажуємо роботу «Експортно-кредитного агентства», щоб перетворити його на потужний інструмент нарощування експорту українських товарів та послуг і сприяти підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної продукції. ЕКА включено до реєстру фінансових установ, оновлено законодавство та нормативно-правову базу Товариства. Тепер страхування з боку ЕКА є основним видом забезпечення кредиту, а кожен кредитний договір на суму до 20 млн грн автоматично підтверджується Агентством. Тож банкам, які виступають агентами, не потрібно формувати додаткові резерви або вимагати застави від клієнтів. Впевнена, що рестарт роботи ЕКА відкриває для українських експортерів широкі можливості, що сприятиме збільшенню надходження в Україну валютної виручки», – наголосила Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.