Мінекономіки закликає банки підтримати експорт під час війни, скориставшись послугами ЕКА

Міністерство економіки України закликало українські банки підтримати українську економіку під час війни шляхом фінансування експорту українських товарів, робіт та послуг на світові ринки.

Щоб захистити банківську систему від можливих неплатежів Міністерство економіки спільно з Національним Банком України напрацювали механізм, який дозволяє видавати доступні кредити на виконання експортних контрактів під страхове покриття Експортно-кредитного агентства (ЕКА).

Про це під час наради зі стратегічних питань розвитку та підтримки експорту товарів і послуг українського походження повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

“Основними задачами під час війни для нас є перезапуск економіки. У першому півріччі ми маємо падіння експорту на 24%. Тому зараз ми працюємо саме над стимулюванням експортних операцій. Дуже хочеться, щоб комерційні банки допомогли в цьому і замість депозитних сертифікатів НБУ вкладались в кредитування реального сектору економіки”, – зазначила Міністр економіки Юлія Свириденко.

Механізм портфельного страхування кредитів, виданих на виконання експортних контрактів був запущений ЕКА в червні цього року. Сьогодні за цією програмою фінансову підтримку експортоорієнтованому бізнесу надають “Ощадбанк“, “Укргазбанк” та “Укрексімбанк“.

«Програма передбачає страхування кредитів під експортні контракти в національній або іноземній валюті на суму до 20 млн грн терміном до одного року. Такий кредит може видаватися на умовах Державної програми підтримки бізнесу “Доступні кредити 5-7-9”. Але кредит може бути використаний виключно на виконання договору  зовнішньоекономічної діяльності. Тобто у позичальника на руках вже має бути укладений експортний контракт. Страхується лише основний борг за кредитами, без відсотків. Також, за умовами програми ми можемо  страхувати раніше видані кредити на виконання експортних угод. Це захищає банки від неплатежів й допомагає банківській системі залишатися стійкою та дієвою», – пояснив в.о. голови правління ПрАТ “Експортно-кредитне агентство” Руслан Гашев.

Програма вже демонструє позитивний економічний ефект. Так, на кожну гривню страхової відповідальності ЕКА було підтримано 5 гривень нового експорту українських товарів, робіт та послуг.

Мінекономіки закликає банки підтримати експорт під час війни, скориставшись послугами ЕКА Мінекономіки закликає банки підтримати експорт під час війни, скориставшись послугами ЕКА