Олена Дьяченко представила можливості, які дає українському експортеру співпраця з ЕКА, на Україно-Лівійському Форумі

На запрошення Української спілки промисловців та підприємців (УСПП) членкиня Правління Експортно-кредитного агентства Олена Дьяченко провела презентацію продуктів ЕКА: страхування та інших форм підтримки українських експортерів.

«Компанії-експортери інших країн вже давно користуються продуктами Експортно-кредитних агентств своїх країн і можуть пропонувати іноземним покупцям додаткові інструменти як то відтермінування чи розтермінування платежів за контрактом та, піклуючись про експортера, знижувати ризики роботи з покупцем. Так, в Лівії вже працює агентство – EKА, що надає послуги як експортерам, так й імпортерам», – зауважила Олена Дьяченко.

Натомість, за її словами, не багато українських підприємців можуть давати умови відстрочення платежу своїм партнерам, особливо при торгівлі на нових чи ризикових ринках закордоном або не маючи досвіду роботи з новим контрагентом.

У 2018 році уряд України створив Експортно-кредитних агентств, як того вимагав прийнятий Верховною Радою Закон України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту», прийняти у 2016 році.

Осінню 2020 року українське ЕКА було перезапущено! Ініційовано зміни до законодавства для повноцінної роботи на рівні іноземних агентств.

«Ми в ЕКА переглянули набір продуктів та визначили ті, які справді потребує ринок і які ми можемо надати вже зараз. Будемо раді підтримати розвиток експорту українських виробників», – зауважила під час своєї презентації Олена Дьяченко.

Серед учасників Форуму – 20 лівійських компаній і бізнес-асоціацій, а також ціла низка представників наукоємних галузей української економіки —  авіа, машинобудування тощо.

Учасники обговорили перспективні напрямки співпраці між країнами, шляхи виходу на ринок підприємцями, проблемні питання, з якими стикається бізнес обох країн під час спільної роботи. Для координації україно-лівійських проєктів була створена Україно-Лівійська Ділова Рада. Як зазначив президент УСПП Анатолій Кінах, наразі товарообіг між країнами становить 370 мільйонів доларів, і Лівія —  одна із небагатьох держав, з якою в кризовому 2020 році вдалося навіть наростити обсяги торгівлі на +8-9%.

«Створена нами спільно із лівійськими партнерами двостороння ділова рада систематизує наші контакти. Відтак, ми готові та будемо переходити на конкретні проєкти»,  – наголосив президент УСПП.