Поліпшення експортної інфраструктури України допоможе бізнесу вийти на зовнішні ринки

Український союз промисловців і підприємців (УСПП) провів круглий стіл з питань удосконалення системи підтримки українського експорту та розвитку державно-приватного партнерства в зовнішньоекономічній сфері під головуванням Анатолія Кінаха.

Серед учасників – Член Правління ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» Юрій Петровський, представники «Укрметалургпром», корпорації «Електрон», «Банк «Січ», «Укравтопром», Київської ТПП, Будівельної палати тощо, а також представник Управління економічного співробітництва МЗС України.

«Україна має високий експортний потенціал, та, на жаль, поступається країнам-сусідам у поширенні своїх товарів і послуг», – наголосив Президент УСПП під час вітального слова.

На засіданні йшлося про українські реалії на зовнішніх ринках та очевидні сигнали можливого наближення чергової світової економічної кризи, про Експортну стратегію, яка була прийнята у 2017 році та сьогодні не вирішує важливих для бізнесу завдань. Експортери переконані саму Стратегію в цій царині зробити максимально конкретною, з чітким переліком цілей, шляхів їх досягнень, а також щорічним переглядом та доповненням.

В ході проведення круглого столу неодноразово піднімалося питання розвитку експортно-кредитного агентства, його можливості та перспективи діяльності задля покращення співпраці українських експортерів на зовнішніх ринках.

В результаті було запропоновано УСПП звернутися до Кабінету Міністрів України із ініціативою докорінного удосконалення Експортної стратегії, підготовки кадрів та відновлення роботи торгово-економічних місій при посольствах. Зокрема, нагальним є створення національної експортної галузі та її інфраструктури.

Поліпшення експортної інфраструктури України допоможе бізнесу вийти на зовнішні ринки. Круглий стіл в УСПП