Портфельне страхування передекспортного фінансування: підтримано експорту на 323,435 мільйона гривень

Банки-партнери ЕКА в рамках спеціальної програми кредитування експортерів на час дії воєнного стану підтримали видачу 26 кредитів за спрощеними вимогами до застави на загальну суму 85,358 мільйона гривень. Ще одна кредитна угода на 5  мільйонів гривень погоджена кредитним комітетом банку, і чекає на підписання сторонами.

Завдяки отриманим на виконання експортних контрактів кредитам, загальна сума потенційно підтриманого експорту складає 323,435  мільйона гривень.

Лідерами за кількістю підтриманих кредитів на виконання експортних контрактів є Рівненщина (7 позик на загальну суму 24 мільйони гривень) та Сумщина (5 позик на загальну суму 15,300 мільйона гривень). На третьому місці – Івано-Франківщина (3 позики на загальну суму в 12,188 мільйона гривень). Підприємці Закарпаття, Запоріжжя,  Дніпропетровської та Чернівецької областей отримали по два кредити. І ще по одному кредиту було видано у Львівській, Київській та Одеській областях.

22 експортних контракти на загальну суму у 268,253 мільйона гривень, виконання яких було прокредитовано в рамках програми, були укладені з імпортерами з країн Європейського Союзу: Австрії (експорт на суму 5,360 мільйона гривень), Болгарії (15,874 мільйона гривень), Данії (11,400 мільйона гривень),  Естонії (8,934 мільйона гривень), Латвії (17,868 мільйона гривень), Німеччини (45,221 мільйона гривень), Польщі (99,146 мільйона гривень), Угорщини (34,750 мільйона гривень)  та Франції (29,7 мільйона гривень).  Також було прокредитовано експорт до Молдови (47,654 мільйона гривень), Великобританії (5,133 мільйона гривень) та Австралії (2,443 мільйона гривень)

Підприємці, які скористались підтримкою, експортують паперові пакети, дерев’яні вироби, твердопаливні котли, паркетну дошку, комплектуючі для меблів, меблі, гумовотехнічні вироби та різні харчові продукти.

Нагадаємо, державна програма портфельного страхування кредитів за спрощеними вимогами до застави під час війни, яку реалізують банки спільно з Експортно-кредитним агентством України, дозволяє страхувати ризики невиконання зобов’язань за позикою для виконання зовнішньоекономічного контракту.  А поєднання цієї програми з «Доступними кредитами 5-7-9%» дозволяє залучати  кредитування на пільгових умовах.

ЕКА також може застрахувати надану експортером відстрочку  іноземному контрагенту в розмірі до 85% від суми експортного договору.

Подати заявку на отримання доступного кредиту експортер може на порталі Дія.Бізнес.

Станом на 26 серпня через портал вже надійшло близько 200 заявок.

Скористатися програмою  наразі можуть клієнти ОщадбанкуУкргазбанку та Укрексімбанку.

Експортно-кредитне агентство України продовжує роботу над розширенням переліку банків-партнерів програми.

Портфельне страхування передекспортного фінансування: підтримано експорту на 323,435 мільйона гривень Портфельне страхування передекспортного фінансування: підтримано експорту на 323,435 мільйона гривень