Представники ЕКА беруть участь у засіданні OECD щодо експортних кредитів та експортних гарантій

Делегація від України у складі представників Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства та Експортно-кредитного агентства (ЕКА) беруть участь у засіданнях робочих груп OECD щодо експортних кредитів та експортних гарантій.

Головні теми, що обговорювались на сьогоднішньому засіданні – це майбутня реформа визначення страхових тарифів та аналіз рівня покриття локальних витрат при підтримці експорту.

Стосовно методів визначення страхових тарифів озвучено рекомендацію бути більш ринковим, тобто страхові тарифи ЕКА мають максимально відповідати ринковим цінам. А також, планується провести реформу методу: Minimum premium rate, основна мета якої – спрощення процедур визначення страхових тарифів по конкретному ризику. Відбудеться прив’язка рейтингу контрагента до ризику країни, що призведе до подальшого збільшення страхових тарифів контрагентів з країн, особливо 6 та 7 групи відповідно до категорії країн від ОECD.

Стосовно локальних витрат: перед розглядом можливого збільшення рівня покриття (наразі – 30% від вартості експортного контракту), було проведено дослідження поточного рівня покриття. Наразі по більшості транзакцій рівень покриття не перевищує дозволений рівень. Встановлена залежність між розміром транзакції та покриттям локальних витрат. Чим більше транзакція – тим вище покриття локальних витрат. Для невеликих транзакцій рівень покриття локальних витрат становить до 15% вартості експортного контракту.

Україна поки не є членом OECD, однак українські фахівці регулярно отримують запрошення для прийняття участі у подібних заходах.

ЕКА на засіданні OECD щодо експортних кредитів та експортних гарантійЕКА на засіданні OECD щодо експортних кредитів та експортних гарантійЕКА на засіданні OECD щодо експортних кредитів та експортних гарантій