ПриватБанк приєднався до партнерів ЕКА за програмою кредитування експортерів

13 січня 2023 року ПриватБанк підписав угоду з Експортно-кредитним агентством (ЕКА) про співпрацю в рамках програми портфельного страхування кредитів, виданих на виконання експортних контрактів зі спрощеними вимогами до застави. Тепер ЕКА має п’ять банків-партнерів за цією програмою.

“Ми надзвичайно втішені, що найбільший банк України із державною часткою тепер також є нашим партнером. Ця угода дасть  змогу розширити можливості в підтримці клієнтів, які вже експортують товари та послуги, а українські експортери отримають доступ до фінансування, якого їм так бракувало в умовах воєнного часу”, – каже в.о. голови правління Експортно-кредитного агентства Руслан ГАШЕВ.

За умовами програми портфельного страхування ЕКА автоматично страхуватиме ризики банку за виданими експортерам кредитами.  Максимальна сума такої позики може становити 20 млн грн.  Поєднання цієї програми з «Доступними кредитами 5-7-9%» дозволить клієнтам банку кредитуватися за пільговими відсотковими ставками.

“Ми бачимо для себе пріоритетом фінансову підтримку експортерів, що відкривають наші товари світу та дають валютну виручку. Разом ми б хотіли допомогти українському бізнесу перейти від торгівлі сировиною до продажу продуктів переробки зі значною доданою вартістю”, – відзначив член правління Приватбанка Євген ЗАІГРАЄВ.

Нагадаємо, портфельне страхування виданих кредитів на виконання експортних угод зі спрощеними вимогами до застави – це механізм підтримки експортерів під час війни, який був оперативно напрацьований та запущений Міністерством економіки України та ЕКА у партнерстві з українськими банками в червні 2022 року для підтримки, відновлення та збільшення присутності українських виробників та постачальників робіт і послуг на світових ринках.

Фактичне кредитування за програмою здійснюється банками-партнерами ЕКА. Наразі це, окрім Приватбанка, Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк та Кредобанк.