“Разом з ЕКА ми плануємо значно збільшувати несировинний експорт”: зазначила Міністр економіки України під час відкриття Export Credit Forum 2022

Сьогодні розпочався Export Credit Forum 2022, перший форум, присвячений фінансовим інструментам підтримки експансії українських товарів, робіт та послуг на світові ринки. Подія відбуватиметься протягом першої половини дня в готелі Інтерконтиненталь у Києві.

У заході беруть участь Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, Перший заступник Голови Національного банку України Катерина Рожкова, Директор Офісу економічного зростання Місії USAID в Україні Крістофер Абрамс, в.о. Голови правління ПрАТ “Експортно-кредитне агентство” Руслан Гашев, а також члени наглядових рад та правління державних банків України та представники та члени бізнес-асоціацій.

Основними темами форуму є фінансові потреби та інструменти фінансової підтримки експортерів під час війни, роль експорту у фінансовій стабільності країни та державна політика розвитку несировинного експорту.

Під час відкриття форуму Юлія Свириденко наголосила на важливості розвитку експорту, зокрема несировинного, щоб економіка країни продовжувала повноцінно функціонувати.

«Повномасштабна війна спричинила руйнування підприємств, блокування морських портів, логістичні проблеми, що значно скоротило український експорт. Вже за перші шість місяців ми втратили 21,3% нашої експортної виручки. Фізичні обсяги експорту скоротилися майже на 36%. В умовах обмеженості логістичних ресурсів, ми повинні нарощувати несировинний експорт. Перероблена продукція коштує вдвічі-втричі більше, ніж сировина. Водночас такий експорт дає приріст робочих місць всередині країни», — зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки.

У свою чергу Крістофер Абрамс зауважив, що Сполучені Штати залишаються непохитними у підтримці України.

«США інвестує в майбутнє України для того, щоб країна ставала сильнішою, зокрема розвиваючи свій експорт. Для нас важливо не просто допомагати фінансово, а створювати можливості, завдяки яким Україна зможе сама собі допомагати, незалежно від підтримки міжнародних партнерів», — зазначив Директор Офісу економічного зростання Місії USAID в Україні.

Руслан Гашев зауважив, що 8 з 10 експортерів ще до повномасштабної війни зверталися до “Експортно-кредитного агентства” саме за фінансуванням. Бізнеси мали продукт готовий для світового ринку, мали клієнта, але у них не було грошей, щоби виконати експортну угоду без 100% передоплати. В умовах війни ця проблема ще більше загострилась.

«Для банків суттєво зросли ризики такого кредитування. І цей ризик вони мали б закладати у вартість позики, а це автоматично робило б продукцію українського експортера неконкурентоздатною на світовому ринку. Страховий поліс агентства, який у цьому році став визнаватися банками як прийнятне забезпечення, розв’язав цю проблему. “Експортно-кредитне агентство” під час війни стало містком між банками та експортерами. І ми не плануємо на цьому зупинятися», — зазначив в.о. Голови правління ПрАТ “Експортно-кредитне агентство”.

Організаторами Export Credit Forum 2022 є Міністерство економіки України, Експортно-кредитне агентство та Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

“Разом з ЕКА ми плануємо значно збільшувати несировинний експорт”: зазначила Міністр економіки України під час відкриття Export Credit Forum 2022“Разом з ЕКА ми плануємо значно збільшувати несировинний експорт”: зазначила Міністр економіки України під час відкриття Export Credit Forum 2022“Разом з ЕКА ми плануємо значно збільшувати несировинний експорт”: зазначила Міністр економіки України під час відкриття Export Credit Forum 2022“Разом з ЕКА ми плануємо значно збільшувати несировинний експорт”: зазначила Міністр економіки України під час відкриття Export Credit Forum 2022“Разом з ЕКА ми плануємо значно збільшувати несировинний експорт”: зазначила Міністр економіки України під час відкриття Export Credit Forum 2022“Разом з ЕКА ми плануємо значно збільшувати несировинний експорт”: зазначила Міністр економіки України під час відкриття Export Credit Forum 2022“Разом з ЕКА ми плануємо значно збільшувати несировинний експорт”: зазначила Міністр економіки України під час відкриття Export Credit Forum 2022