Результати в серпні: сотий застрахований в ЕКА кредит і перша виплата по страховці ЗЕД

У рамках програми портфельного страхування кредитів, виданих на виконання експортних угод, Експортно-кредитне агентство у серпні застрахувало 90-ту  позику.

Загалом, станом на 1 вересня 2023 року в ЕКА банки застрахували в ЕКА вже 100 кредитів на загальну суму 840,57 млн грн, які були використані на виконання експортних угод на загальну суму в понад 6 мільярдів гривень (6,33 млрд грн). З них на кредити в рамках портфельного страхування прийшлося 454,2 млн грн,  що були використані на фінансування експорту на суму у 2,88 млрд експортної виручки.

У розрізі регіонів України найбільшу суму застрахованих кредитів отримали експортери, зареєстровані у м.Київ (318 млн грн), у Запорізькій та Дніпропетровській областях (124,5 млн грн та 70 млн грн, відповідно). При цьому угоди підприємств з цих областей мають принести та найбільше експортної виручки: Запоріжжя – 2,4 млрд грн, Київ – 1,17 млрд грн, Дніпропетровщина – 806,25 млн грн.

Нагадаємо, ЕКА розпочало страхування експортних кредитів на портфельних умовах вже під час дії воєнного стану в Україні – 3 червня 2022 року, після того, як були внесені відповідні зміни у Закон, що регулює діяльність Агентства, а 351-ша Постанова Національного банку, яка визначає перелік забезпечення, яке можуть використовувати банки в кредитуванні бізнесу, була доповнена страховим полісом ЕКА.

У серпні Експортно-кредитне агентство також здійснило першу виплату експортеру по застрахованому в ЕКА договору зовнішньоекономічної діяльності. Йдеться про експорт на умовах відтермінованого платежу до Нігерії.  Сума страхової відповідальності ЕКА за цим контрактом становила 12 193 євро.  Право вимоги оплати за контрактом перейшло до ЕКА, яке стягуватиме з нерезидента відповідну суму, використовуючи такі правові механізми, як звернення до суду, врегулювання на міжурядовому рівні.

Відповідно до умов страхування ЗЕД страховий поліс ЕКА може покривати до 85% суми експортного контракту. Вартість страховки визначається індивідуально і залежить від країни експорту та ділової репутації й кредитної історії іноземного контрагента.