Руслан Гашев взяв участь у конференції “Фінанси для бізнесу під час війни”

Голова правління Експортно-кредитного агентства Руслан Гашев виступив на конференції  “Фінанси для бізнесу під час війни”, організованій Європейською бізнес асоціацією та Незалежною асоціацією банків України, та розповів про основні зміни, що відбулися в роботі агентства за минулий рік, та озвучив напрямки для подальшої роботи.

За його словами, більшість обставин, які стримували роботу ЕКА в минулому, були ліквідовані у 2022 році внесенням відповідних змін в регуляторні акти та законодавство, і тепер агентство покриває 45% українського експорту замість 16%.

“Але певних змін ми ще очікуємо, зокрема, щодо капіталу та лімітів, які з ним пов’язані, – зауважив Руслан Гашев. – Окрім того, наші можливості страхування могли би збільшити державні гарантії за зобов’язаннями страховика, що поки не передбачено Бюджетним кодексом. А також потрібні зміни в процедури закупівлі фінансових послуг у зарубіжних партнерів, зокрема, для активізації перестрахування”.

 

У панельній дискусії «Кредитування бізнесу під час війни» також взяли участь заступник міністра економіки України Володимир Кузьо, виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон, заступник голови правління Ощадбанку Юрій Каціон, фахівчиня з банківської діяльності та портфельних гарантій Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» Олена Гіль та спеціалістка з проектного фінансування і страхування політичних ризиків Американської корпорації з фінансування міжнародного розвитку Кейтлін Канді.