У ТПП відбулося засідання Антикризової ради та Правління УСПП

Голова правління Приватного акціонерного товариства «Експортно-кредитне агентство» Ігор Пульвас взяв участь у розширеному засіданні Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП під головуванням Анатолія Кінаха. На засіданні було обговорено Програму дій уряду, стан фінансово-банківської системи, земельну реформу, ризики посилення тиску на малий бізнес через нещодавно прийняті закони та ін. Окрім промисловців, підприємців та експертів, у заході взяли участь народні депутати, а також заступник міністра Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Юлія Свириденко.

У рамках обговорення Програми дій уряду була озвучена чітка позиція ділової спільноти щодо продовження чинних програм підтримки вітчизняного виробника, а також розблокування діяльності Експортно-кредитного агентства. Адже, відповідно до положень Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту» держава гарантує підтримку експортної діяльності шляхом страхування, перестрахування, гарантування, часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами з метою створення умов для здійснення масштабної експансії експорту товарів (послуг, робіт) українського походження на зовнішні ринки, забезпечення захисту українських експортерів та фінансових втрат і підвищення конкурентоспроможності українських виробників на світових ринках.

«Промисловий розвиток, доступ до кредитів та урегулювання створених прийняттям законів про РРО та кешбек проблем для малого бізнесу, податкова реформа, програми з імпортозаміщення тощо – ось чого підприємництво чекає першочергово», – наголосив президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.

У свою чергу Голова правління ПрАТ «ЕКА» Ігор Пульвас зауважує: «Питання результативності діяльності ЕКА тісно пов’язане із започаткуванням виконання урядом програм направлених на підтримку українського експорту, які повинен розробити Кабінет Міністрів України відповідно до Закону «Про забезпечення масштабної експансії…». Їх, на мою думку, необхідно врахувати в пропозиціях до проекту Закону «Про державний бюджет на 2020 рік» при підготовці до другого читання: по-перше, потрібно передбачити ліміт державних гарантій на підтримку українських експортерів; по-друге, передбачити кошти на втілення державної програми з компенсації відсоткових ставок по експортним кредитам резидентам та нерезидентам; і по-третє, передбачити кошти на поповнення статутного капіталу ЕКА».

На засідання учасники піднімали гострі питання щодо стану та подальшого розвитку економіки. В результаті були озвучені конкретні пропозиції президенту, парламенту, уряду України.

У ТПП відбулося засідання Антикризової ради та Правління УСППУ ТПП відбулося засідання Антикризової ради та Правління УСПП