Україна запрошує Японію до співпраці у страхуванні воєнних ризиків

Про це йшлося під час зустрічі Першого віцепрем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко із заступником міністра фінансів з міжнародних справ Японії Кандою Масато, у якій взяв участь в.о. голови Експортно-кредитного агентства Руслан Гашев.

За словами Юлії Свириденко, Україна зараз потребує підтримки з боку партнерів у вигляді грантових програм для малого та середнього бізнесу та для переробних підприємств, а також допомоги у запровадженні інструментів страхування воєнних ризиків.

«Ми цінуємо фінансовий внесок Японії до MIGA на 23 мільйони доларів для покриття воєнних ризиків при інвестиціях в Україну. Це дуже важливе повідомлення для міжнародного бізнесу, який хоче працювати в нашій країні. Але для нас важливіше забезпечити таке страхування українських компаній. Це одночасно послужить двом цілям – знизить ризики для ведення бізнесу і допоможе компаніям отримати фінансування в українських банках. З цією метою ми шукаємо проекти та партнерів для збільшення капіталу Українського експортно-кредитного агентства», – додала Юлія Свириденко.

Вона також нагадала, що ЕКА вже понад рік успішно реалізовує програму підтримки українських експортерів, серед яких основну частину складають підприємства малого та середнього бізнесу. Згідно зі статистикою агентства, у структурі портфеля наданих експортних кредитів під страхове покриття ЕКА станом на 1 липня 2023 року кредити малому бізнесу складали 77,5%, середньому – 15,5%.

Підтримка Агентства дозволила експортерам отримати за період війни 99 кредитів на суму 797 млн грн, які забезпечать у майбутньому 5,96 млрд грн експортної виручки. Зараз одна гривня страхової відповідальності ЕКА дає 8,31 грн експорту. Тому українська сторона надзвичайно зацікавлена у партнерській підтримці планів розвитку агентства та реалізація спільних проектів.