Верховна Рада готова надати ЕКА право страхувати інвестиції від воєнних ризиків

29 травня Верховна Рада України підтримала в першому читанні внесення змін до Закону України “Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності” щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків” (№9015). Цим документом Експортно-кредитному агентству надається можливість страхувати фінансові ризики інвесторів в українські експортоорієнтовані підприємства.

Законопроєкт №9015 розширює можливості ЕКА, дозволяючи йому здійснювати страхування і перестрахування прямих інвестицій, зокрема, страхування інвестицій в Україні від ризиків, що можуть бути спричинені збройною агресією, бойовими діями та/або тероризмом.

Законопроєкт передбачає, що таке страхування здійснюється винятково за умови спрямування інвестицій на створення об’єктів та інфраструктури, необхідної для розвитку переробної промисловості та експорту товарів (робіт, послуг) українського походження.

Ми раді, що держава готова задіяти для захисту інвестицій такий механізм, як ЕКА, адже він апробований у світі, а ми вже довели свою ефективність, підтримуючи експортерів в умовах воєнного стану. На жаль, ми не можемо чекати на інвестиції до закінчення війни – відновлювати економіку потрібно уже зараз”, – каже в.о. голови правління ЕКА Руслан Гашев.

В Міністерстві економіки очікують, що ініціатива стимулюватиме інвестиційне кредитування під час війни, оскільки НБУ дозволяє банкам використовувати страховий поліс ЕКА в якості забезпечення за кредитами. Для цього у відомстві вже працюють над збільшенням статутного капіталу ЕКА.

«Ми продовжуємо працювати із донорами щодо збільшення статутного капіталу ЕКА, щоби надати агентству можливість реалізовувати більше проектів. Також ми працюємо із іноземними партнерами, щоби вони розширювали можливості своїх програм страхування воєнних ризиків для тих інвесторів, які готові інвестувати в Україну вже зараз», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.